TEMMUZ-AĞUSTOS 2018 / TARIM HABER

Bakanlığımız üç dalda ödüle layık görüldü


  

30.07.2018 

Bakanlığımız 3 dalda başarı plaketi aldı.
Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TAGYAD) tarafından Ankara’da verilen iftar yemeğinde dernek üyeleri ve tarım gazetecileri bir araya geldi. İftar yemeği sonrası yapılan törenle tarım alanında faaliyet gösteren medya üyelerine başarı plaketi verildi. Bakanlığımız 3 dalda başarı plaketi aldı.

Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TAGYAD) tarafından Ankara’da verilen  iftar yemeğinde dernek üyeleri ve tarım gazetecileri bir araya geldi. İftar yemeği sonrası yapılan törenle tarım alanında faaliyet gösteren medya üyelerine başarı plaketi verildi. Bakanlığımız 3 dalda başarı plaketi aldı.

Törene katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal, yaptığı konuşmada kamuoyunun tarım ve gıda alanında doğru bilgilendirilmesi için bu alandaki yazar ve gazetecilerin çok önemli bir fonksiyonun olduğunu belirterek törene katılmaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

TAGYAD Başkanı İsmail Uğural ve Kurucu Başkanı Ünal Örnek ise davetlilere yaptıkları hoş geldin konuşmasından sonra derneğin faaliyetlerini ve tarım sektörünü anlatan birer konuşma yaptılar.

TAGYAD’ın çalışmalarını anlatan Başkan Uğural;

“ TAGYAD olarak 7 yılı geride bıraktık. Sektör her geçen gün gelişerek büyüyor. Tarım ve gıda olmazsa olmazlarımızdan. Böylesine stratejik bir durumda olan tarım ve gıda sektörünün her kesimi ile ortak çalışmalarımız var. Bu çalışmaları önümüzdeki günlerde daha da geliştirerek hızlandıracağız.” dedi.

Konuşmaların ardından ödüle layık görülenlere başarı plaketi verildi. TAYGAD tarafından Bakanlığımıza, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı genel kategorisi” adı altında ve  “Türktarım dergisi”   ile “Webtarım TV “adına başarı plaketleri verildi. 

Konuşmaların bitiminde Başkan Uğural,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal, Ziraat Bankası Tarımsal Krediler Daire Başkanı Ferhat Pişmaf, OR-KOOP Başkanı Cafer Yüksel, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Kamil Yılmaz ve SÜRKOOP Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ayşegül Taşdemir’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Gece hatıra fotoğrafı ile son buldu.